Paymendo Özellikleri

Tüm Banka ve Ödeme Aracılarını Destekler

Kullandığınız tüm yerli banka veya ödeme aracıları sisteme entegre durumdadır. Kullanmak için yalnızca size sağlanan bilgileri kaydetmeniz yeterli olacaktır. Spesifik bir ödeme aracısı ile çalışıyorsanız, bildirmeniz durumunda teknik ekibimiz 7 gün içerisinde entegrasyon işlemlerini tamamlayacaktır.

Ödeme Yönlendirme

Bankaların veya ödeme aracılarının farklı kriterlerde sunmuş olduğu oranlar değişebilir. Tuşlanan kart numarası, tutar veya taksit sayısı gibi kriterlere göre hangi POS'tan çekim yapılmasını siz belirleyebilirsiniz. Böylelikle tahsilatlar en düşük komisyon oranıyla gerçekleşecektir.

Tüm Platformlarda Stabil Kullanım

Müşterinizin ödeme yapmak için kullandığı cihaz mobil veya masaüstü bir cihaz olabilir. Ödeme sayfaları tüm cihazlar için stabil çalışacak şekilde hazırlanmıştır.

Bayilerinizden Tahsilat

Sürekli satış yaptığınız müşterileriniz için geçmiş ödemelerin takibi ve raporlanması önemlidir. Dilediğinizde bayilerinizin cari kayıtlarını görüntüleyebilirsiniz.

Kolay Ödeme Linki

Müşterilerinizden herhangi bir ek işleme ihtiyaç duymadan hatta kullanıcı hesaplarına giriş gerekmeden ödeme alabilirsiniz. Oluşturacağınız kolay ödeme linkine tıklanıldığında doğrudan kredi kartı ödeme formuna geçiş yapabilirler.

SMS & E-posta Gönderimleri

Müşterilerinize sistem üzerinden kolayca SMS ve e-posta gönderimi yapabilirsiniz. Ödemelerle ilgili bilgilendirmeler gönderebileceğiniz gibi toplu SMS/e-posta gönderimleri için de bu servisi kullanabilirsiniz.

Otomatik Hatırlatmalar

Tahsilat süreçlerinde gecikme yaşanmaması için ödeme tarihine yaklaşan veya ödeme tarihi geçmiş faturalar için hatırlatmalar gönderebilirsiniz. SMS ve e-posta ile gönderilecek bildirimler zamanında ödeme almanız için faydalı olacaktır.

Diğer Yazılımlarınızla Entegre

Ödeme ve ödemenin kontrolü, iş süreçlerinizin birçok adımında kullanılması gerekiyor olabilir. İş süreçlerinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm adımlarda kullanabilmeniz için REST API ile mimarisi ile hazırlanmış API servisleri diğer yazılımlarla kolayca entegre olacaktır. Bu konuda dokümanı kullanarak entegrasyonu gerçekleştirebilir veya teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

Çoklu Para Birimi Desteği

Birden fazla para birimini kullanıyor ve bu para birimleriyle ödeme alıyor olabilirsiniz. Dilerseniz ödemelerinizi USD,EUR gibi farklı para birimleriyle alabilir veya yalnızca faturaları döviz olarak oluşturup ödemeleri TL olarak alabilirsiniz.

Çoklu Dil Desteği

Sistem üzerinde temel dil Türkçe olup, İngilizce başta olmak üzere farklı dillerin aktif edilmesi mümkündür. Mevcut olmayan bir dil seçeneği ile kullanmak isterseniz teknik ekibimiz çeviri için destek sağlayacaktır.

Güvenli Kullanım

Müşterilerinizin kartları banka tarafından belirlenen güvenlik kurallarına uygun şekilde alınır ve ödeme adımına herhangi bir ara katman olmadan aktarılır. Böylelikle kart bilgileri yalnızca yetkili kuruluşlara iletilmiş olacaktır. Ayrıca sistem tarafında firmanıza ait verilerin güvenliği için yönetim paneli IP kısıtlaması, iki aşamalı doğrulama gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.