Sık Sorulan Sorular

Hangi bankaların sanal POS'unu kullanabilirim?
Paymendo, Türkiye'de faaliyet gösteren tüm bankalara ait güncel sanal POS altyapılarıyla entegre çalışmaktadır. Dilediğiniz banka ile çalışabilirsiniz.
Ödeme aşamasında müşterinin girdiği kredi kartı bilgileri güvenli midir?

Ödeme entegrasyonları, tüm ödeme altyapıları için banka/ödeme aracısının sunduğu resmi dokümanlara bağlı olarak yapılmaktadır. Sanal POS altyapılarında üye işyerinin ve müşterinin güvenliğini gözetilerek her iki tarafı da koruyan bir yapı geliştirmiştir. Sizin veya müşterinizin herhangi bir güvenlik riski bulunmamaktadır.

Taksitli ödeme alabilir miyim?

Sanal POS ayarlarınızda taksit komisyon seçeneklerini girerek 2-12 taksit seçeneğini aktif edebilirsiniz. Müşterileriniz ödeme yaparken girmiş olduğu kart tipine taksit seçeneği sunan bir sanal POS'a sahipseniz taksit seçenekleri aktif olacaktır.

Yurt dışından ödeme alabilir miyim?

Yurtdışından döviz ile veya TL ile ödeme alabilirsiniz. Ayrıca yabancı müşterilerinizin sistemi kendi dilleriyle kullanabilmeleri için birden fazla dil seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Banka sanal POS paneline giriş yapmadan, web sitesi üzerinden iptal/iade işlemi yapılabiliyor mu?

Tahsilat kayıtlarına ait iptal/iade işlemleri doğrudan yönetim paneli üzerinden yapılabilmektedir. Böylelikle sanal POS paneline giriş yapmanız gerekmeyeceketir.

SMS ve e-posta gönderimleri hangi sağlayıcılarla uyumludur?

E-posta gönderimlerinizi varsayılan olarak sistem üzerinden gönderebileceğiniz gibi sahip olduğunuz herhangi bir SMTP servisini kullanarak da yapabilirsiniz. SMS gönderim işlemlerinde yaygın olarak kullanılan tüm yerli SMS operatörleri entegre edilmiştir. Sisteme entegre edilmemiş bir SMS operatörü ile çalışıyorsanız 72 saat içerisinde operatörünüzü entegre edebiliriz.

Tahsilat sistemi, ERP ile entegre edilebilir mı?

Paymendo, REST API mimarisiyle hazırlanmış API servislerine sahiptir. Böylelikle API'ye sahip tüm diğer yazılımlarla konuşabilir. Kullandığınız ERP sistemi için daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.